Periodontologia

Twój uśmiech jest dla nas najważniejszy

Periodontologia jest działem stomatologii zajmującym się leczeniem i zapobieganiem chorób tkanek przyzębia otaczających ząb z każdej strony i utrzymujących go w kości szczęki.

Lekarz periodontolog jest specjalistą, do którego chcemy się uda, gdy dotyka nas np. zapalenie dziąseł, czy paradontoza.

Czym jest paradontoza?

Paradontoza jest infekcyjną chorobą tkanek przyzębia. Jest to dewastująca nasze zęby przypadłość, która w początkowym stadium jest niemal niemożliwa do wykrycia samodzielnie, ponieważ nie utożsamiamy pierwszych objawów z czymś groźnym.

Jednak rzeczywistość jest o wiele bardziej niebezpieczna niż może nam się wydawać. Krwawienie z dziąseł, przykry zapach z ust, czy nadwrażliwość na chłód, ciepło, lub nawet kwaśny smak może bardzo prędko zmienić się w odsłonięcie szyjek zębowych i „rozchwianie” Naszego zęba, powodując możliwość jego wypadnięcia.

Periodontologia w mjkstomatologia.pl

Lekarz periodontolog w gabinecie mjkstomatologia.pl do każdego przypadku, do każdego pacjenta podchodzi całkowicie indywidualnie, planując przebieg profilaktyki lub leczenia chorób przyzębia, dzięki czemu oferujemy gwarantowaną skuteczność wszelkich zabiegów.

Po konsultacji ze specjalistą pacjent jest „uzbrojony” w wiedzę, aby samodzielnie być w stanie utrzymywać higienę jamy ustnej na najwyższym poziomie.

Cennik zabiegów

Pokrywanie recesji (odsłoniętych szyjek) przeszczepem z podniebienia
od 1500 zł
Gingiwektomia (wycięcie kieszonek dziąsłowych)
300-500 zł
Zblokowanie zebów taśmą z włokna szklanego
190 zł za ząb
Inne nasze usługi
zobacz pełną ofertę
polecają nas
Opinie naszych klientów