Młynek do zębów

Twój uśmiech jest dla nas najważniejszy

Zamiłowanie do naturalnych i przewidywalnych metod leczenia zawsze było domeną naszego chirurga, dr Jana Kotarskiego.

A jego niechęć do stosowania materiałów kościozastępczych, kościotwórczych i wszelkich odzwierzęcych preparatów jest aż nadto znana. Ale co zrobić, jeśli pacjent chce lub wręcz musi mieć zastosowane leczenie implantacyjne, ale nie ma ku temu warunków? Wprowadzenie implantu jest dla doświadczonego chirurga zabiegiem prostym, ale co jeśli nie ma gdzie ten implant wkręcić, bo pacjent, np.stracił ząb lata temu, albo ma bardzo duże i nisko schodzące zatoki szczękowe? Jeśli nie chcieliśmy zaopatrywać takiego braku kości materiałami syntetycznymi, lub cielęcą kością alternatywą do tej pory dla dr Jana były przeszczepy własnych bloczków kostnych.Na szczęście na rynku pojawiła się (dobrze już przebadana 🙂 nowość – młynek kostny.

Urządzenie równie innowacyjne co niesamowicie proste. Ideą jest zastępowanie braków kostnych własnymi zmielonymi zębami. Dla przykładu – jeśli mamy duży ubytek kości dookoła leczonej kanałowo „szóstki” i ząb taki nadaje się już tylko do usunięcia – usuwamy go, następnie usuwamy z niego materiał wypełniający kanały, mielimy, sterylizujemy (czyli pozbawiamy bakterii i wszystkich pozostałych substancji organicznych) i zaopatrujemy ranę, czyli po prostu „dziurę” po usuniętym zębie tymi właśnie wiórami.

Dzięki zastosowaniu naszego własnego materiału przeszczepowego nie mamy żadnych odrzutów, minimalizujemy ryzyko powstania stanu zapalnego, przyspieszamy gojenie i – co najważniejsze, zachowujemy szeroki wyrostek zębodołowy nadający się w późniejszym czasie do przeprowadzenia zabiegu wprowadzenia implantu zębowego. Co więcej, proponujemy Państwu coś w rodzaju „banku zębów” :).

Ponieważ każdy usunięty ząb może być przechowywany nawet do 10lat, na wypadek gdyby okazało się, że macie Państwo ubytek w kości wymagający odbudowania. I nagle usuwanie tych strasznych i niepotrzebnych ósemek przybrało całkowicie nowy wymiar.

Inne nasze usługi
zobacz pełną ofertę
polecają nas
Opinie naszych klientów