Leczenie dorosłych

Twój uśmiech jest dla nas najważniejszy

Leczenie wad zgryzu – tak z dużym uproszczeniem można określić dziedzinę jaką jest ortodoncja.

Prawidłowo ustawione zęby są gwarancją nie tylko estetycznego wyglądu ale i zdrowia naszego uzębienia. Odpowiednio skorygowane i ułożone w łuku zęby są bardziej odporne nie tylko na ścieranie, ale też wpływ rozwijającej się próchnicy czy paradontozy. Dzięki ortodoncji uzyskamy także młody i estetyczny wygląd zębów.

Zaskakującym faktem może być to, że aż 2/3 populacji społeczeństwa w jakimś stopniu zmaga się z problemami wynikającym z niepoprawnego zgryzu. Niestety nie każda osoba z tej grupy wykonuje odpowiednie kroki celem próby zmiany takiego stanu rzeczy. Należy pamiętać o tym, że zaniedbanie wady zgryzu może nieść znacznie poważniejsze konsekwencje, niż tylko estetyka.

Problemy, o których mowa to między innymi:

  • Poważne dolegliwości bólowe
  • Nieodwracalne zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych
  • Zwiększone ryzyko wystąpienia próchnicy na powierzchniach stykycznych

To właśnie dlatego tak ważne jest zadbanie o prosty zgryz. Dzięki odpowiedniej profilaktyce możliwe jest zapobieganie tym dolegliwościom wraz z uzyskaniem maksymalnie estetycznego uśmiechu!

 

Leczenie ortodontyczne to również leczenie przy użyciu aparatów stałych. Na pierwszej wizycie po wstępnej konsultacji pobierane są pacjentowi wyciski w celu wykonania gipsowych modeli, robimy też zdjęcia radiologiczne, zdjęcia zewnątrzustne i analizujemy rysy twarzy pacjenta. Wszystko to by na kolejnej wizycie przedstawić indywidualnie dobrany plan leczenia.

Dr Małgosia Kotarska podczas wizyt stara się poświęcić pacjentom maksimum czasu i uwagi, starannie tłumaczy wszystkie etapy leczenia. Pozwoli to na uniknięcie dyskomfortu wynikającego z nieznajomości stosowanych przez lekarza metod.

Inne nasze usługi
zobacz pełną ofertę
polecają nas
Opinie naszych klientów