Implanty

Twój uśmiech jest dla nas najważniejszy

Braki w uzębieniu potrafią skutecznie utrudniać nam życie, czy to uderzając w naszą pewność siebie, czy powodując problemy z wymową oraz przemieszczanie się innych zębów w jamie ustnej. Szukając trwałej i skutecznej metody wypełnienia braku najbardziej racjonalnym wyborem będzie implant zębowy.

• Implanty zębowe w pigułce
• Implantologia zębowa – co to właściwie jest?

Pierwszy tytanowy implant zęba został wstawiony przez Amerykańskiego dentystę i pioniera implantologii Leonarda Linkhowa już w latach ’50! Od ponad 60 lat jesteśmy świadkami, jak z roku na rok wstawianie zęba jest coraz mniej problematyczne, niekomfortowe oraz, co najważniejsze wytrzymalsze.

Implant zęba to tytanowa proteza stomatologiczna imitująca korzeń, dzięki któremu możliwa jest protetyczna odbudowa całego zęba.

Tytanowy korzeń służy stomatologom jako fundament odbudowy braku w uzębieniu, umieszczając na nim koronę. Wielką zaletą stosowania tego typu implantu jest możliwość oparcia całej protezy (wstawienia wszystkich zębów) na nawet dwóch sztucznych korzeniach.

„Czy mogę mieć założony implant?”

Podstawowym warunkiem jaki musi zostać spełniony przy decydowaniu się na wstawianie zęba jest zakończenie rozwoju kostnego. Oznacza to, że pacjenci przed 16 rokiem życia nie powinni mieć wszczepianych implantów. Zapoznając się z listą przeciwwskazań do takiego zabiegu musimy mieć na uwadze, że nie warto rezygnować z decyzji o implancie bez bezpośredniej konsultacji z doświadczonym implantologiem. Wybrane przeciwwskazania do implantu zębowego:

• Wiek poniżej 16 lat
• nieustabilizowana cukrzyca,
• nieleczona próchnica i parodontoza
• nowotwory,
• zaawansowana osteoporoza,
• zaburzenia układu krzepnięcia (częste krwotoki, marskość wątroby, małopłytkowość),
• padaczka,
• ciąża.
• Kiedy mam podjąć decyzję o wstawieniu implantu?

Najszybszym sposobem wstawienia zęba jest tzw. implantacja natychmiastowa. Polega ona na wszczepieniu tytanowej śruby bezpośrednio po usunięciu zęba. Stomatolodzy zalecają wstawienie implantu do 12 tygodni od usunięcia wadliwego zęba. Głównym plusem implantu wczesnego jest jego trwałość spowodowana komórkami kostnymi wrastającymi w pory plazmy tytanowej (osseointegracja), na stałe zespalając implant z kością. Decyzję o takim zabiegu podejmuje lekarz stomatolog na podstawie m.in. tomografii komputerowej.

Nie warto zwlekać z wizytą u implantologa w przypadku stracenia zęba z bardzo prostej przyczyny – z każdym miesiącem od utracenia zęba zwiększa się zanik kości szczęki, co może spowodować potrzebę odbudowania tkanki kostnej oraz przedłużenia procesu implementacji do nawet roku.

„Ile zapłacę za wstawienie zęba?”

Utraciliśmy ząb, pojawiła się luka w naszym uśmiechu i chcemy jak najszybciej ją wypełnić. Na jaką kwotę się przygotować? Implant z koroną protetyczną nie jest małym wydatkiem, ale nie raz koniecznym. Cena pojedynczego implantu z łącznikiem i koroną może zaczynać się od 4 tysięcy złotych. Cena łącznika i korony zależy od tworzywa, z którego są one wykonane. Miejmy na uwadze koszta dodatkowe związane z konsultacją implantologiczną, diagnostyką radiologiczną, czy samym wszczepieniem protezy zębowej.

Cennik zabiegów

Wszczepienie implantu
od 2900 zł
Korona na implancie
od 2900 zł
Podniesienie dna zatoki
od 4000 zł
Transpozycja nerwu
8000 zł
Przeszczep bloczka kostnego
od 4000 zł
Inne nasze usługi
zobacz pełną ofertę
polecają nas
Opinie naszych klientów