Endodoncja

Twój uśmiech jest dla nas najważniejszy

Leczenie endodontyczne  polega na wyeliminowaniu zakażenia z komory i kanałów zębów oraz zabezpieczenie ich przed powtórnym zainfekowaniem poprzez ich wypełnienie.

Najczęściej leczenie kanałowe jest dzielone na dwie wizyty.

Na pierwszej opracowuje się kanały, natomiast na drugiej są one ostatecznie wypełniane. W przypadku zębów z zaawansowanymi zmianami zapalnymi miazgi lub tkanek okołowierzchołkowych często leczenie endodontyczne obejmuje więcej niż dwie wizyty, a  czas może zostać wydłużony do kilku tygodni.

Należy też pamiętać że samo prawidłowe leczenie kanałowe nie gwarantuje sukcesu. Ząb po leczeniu endodontycznym jest często osłabiony ze względu na duże zniszczenie tkanek i ich większą kruchość.  Dlatego często należy taki ząb zabezpieczyć protetycznie za pomocą korony protetycznej lub nakładu kompozytowego obejmującego całą powierzchnię żującą zęba.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Standardowe leczenie endodontyczne nie zawsze kończy się powodzeniem. Utrudnieniem mogą być wąskie, zarośnięte lub zakrzywione kanały korzeniowe. Zaawansowany sprzęt jakim dysponuje nasz gabinet tj. mikroskop endodontyczny i tomograf rtg 3d  zwiększa szansę na uratowanie zęba.

Wyspecjalizowani lekarze endodonci oraz najwyższej klasy wyposażenie pozwala osiągnąć jeszcze większą precyzję zabiegu i uratować ząb często zakwalifikowany w innym gabinecie do usunięcia.

Po oczyszczeniu kanałów zębowych kluczową kwestią jest ich wypełnienie. Obecny światowym standardem w metodyce wypełnienia kanałów zębowych jest stosowanie rozgrzewanej gutaperki w połączeniu z materiałem uszczelniającym na bazie żywicy epoksydowej. Taki rodzaj wypełnienia sprawdza się doskonale zarówno przy kanałach głównych, jak i jego pobocznych odnóg.

Czy leczenie kanałowe boli?

Największym mitem powtarzanym przez wiele osób, powodującym lęk na samą myśl, jest ból podczas leczenia kanałowego.

Na przestrzeni lat stomatologia została poddana wielkiemu postępowi technologicznemu, na którym nie ucierpiała też dziedzina endodoncji, pozwalając specjalistom na nowe metody leczenia, dzięki którym usunięcie zęba staje się absolutną ostatecznością.

Wspomniany rozwój technologiczny przyniósł ulgę pacjentom, gwarantując bezbolesność oraz komfort podczas każdego zabiegu leczenia kanałowego zęba.

Cennik zabiegów

⁃ ilość kanałów w zębie jest zmienna i zależy od indywidualnej budowy anatomicznej zęba, w cenie jest wliczone znieczulenie
⁃ reendo – ponowne opracowanie i wypełnienie zęba wczesniej leczonego kanałowo, w cenie jest wliczone znieczulenie
Ząb jednokanałowy (zęby od jedynki do piątki góra i dół)
1000 zł
Ząb jednokanałowy (reendo)
1200 zł
Ząb dwukanałowy (głównie czwórki górne)
1200 zł
Ząb dwukanałowy (reendo)
1400 zł
Ząb trzykanałowy (głównie od szóstek do ósemek)
1600 zł
Ząb trzykanałowy (reendo)
1800 zł
Ząb czterokanałowy (głównie szóstki górne i dolne)
1650 zł
Ząb czterokanałowy (reendo)
1900 zł
Próba usunięcia złamanego narzędzia w kanale, udrożnienia zakrzywionego kanału, zamknięcie perforacji, odnalezienie dodatkowego kanału
dodatkowego kanału 800 zł
(jesteśmy jednym z niewielu gabinetów posiadających tomograf – rtg 3d, wykonanie takiej diagnostyki znacząco wpływa na powodzenie ww. zabiegów)
Inne nasze usługi
zobacz pełną ofertę
polecają nas
Opinie naszych klientów