Młynek do zębów

Twój uśmiech jest dla nas najważniejszy

Zamiłowanie do naturalnych i przewidywalnych metod leczeniazawsze było domeną naszego chirurga, dr Jana Kotarskiego.

A jego niechęć do stosowania materiałów kościozastępczych,kościotwórczych i wszelkich odzwierzęcych preparatów jest aż nadtoznana. Ale co zrobić, jeśli pacjent chce lub wręcz musi mieć zastosowaneleczenie implantacyjne, ale nie ma ku temu warunków? Wprowadzenie implantu jest dla doświadczonego chirurga zabiegiemprostym, ale co jeśli nie ma gdzie ten implant wkręcić, bo pacjent, np.stracił ząb lata temu, albo ma bardzo duże i nisko schodzące zatokiszczękowe? Jeśli nie chcieliśmy zaopatrywać takiego braku kości materiałamisyntetycznymi, lub cielęcą kością alternatywą do tej pory dla dr Janabyły przeszczepy własnych bloczków kostnych.Na szczęście na rynku pojawiła się (dobrze już przebadana 🙂 nowość – młynek kostny.

Urządzenie równie innowacyjne co niesamowicieproste. Ideą jest zastępowanie braków kostnych własnymi zmielonymizębami. Dla przykładu – jeśli mamy duży ubytek kości dookołaleczonej kanałowo „szóstki” i ząb taki nadaje się już tylko dousunięcia – usuwamy go, następnie usuwamy z niego materiałwypełniający kanały, mielimy, sterylizujemy (czyli pozbawiamybakterii i wszystkich pozostałych substancji organicznych) izaopatrujemy ranę, czyli po prostu „dziurę” po usuniętym zębie tymiwłaśnie wiórami.

Dzięki zastosowaniu naszego własnego materiału przeszczepowegonie mamy żadnych odrzutów, minimalizujemy ryzyko powstania stanuzapalnego, przyspieszamy gojenie i – co najważniejsze,zachowujemy szeroki wyrostek zębodołowy nadający się wpóźniejszym czasie do przeprowadzenia zabiegu wprowadzeniaimplantu zębowego. Co więcej, proponujemy Państwu coś w rodzaju „banku zębów” :).

Ponieważ każdy usunięty ząb może być przechowywany nawet do 10lat, na wypadek gdyby okazało się, że macie Państwo ubytek w kościwymagający odbudowania. I nagle usuwanie tych strasznych i niepotrzebnych ósemek przybrałocałkowicie nowy wymiar

Inne nasze usługi
zobacz pełną ofertę
polecają nas
Opinie naszych klientów